Uzmanlara göre bu 3 bileşen bütün cilt bakımınız için yeterli

ABONE OL

Her insanın farklı cilt yapısı ve tiplerine olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, yıllarca her bireyin farklı bir cilt bakımı rutine ihtiyacı olduğu söylendi.

Değişen cilt özellikleri, bazı insanların farklı düzeylerde aktif bileşenlere ihtiyaç duyduğu anlamına gelirken, uzmanlar gerçekten her bir kişinin rutinlerinde üç temel cilt bakım bileşenine sahip olması gerektiği konusunda hemfikir.

Karmaşık cilt rutinleri ve çoklu aktif bileşenlerin karıştırılması tahrişe neden olabilir. Cilt bakım ürünlerini akıllıca seçerek kendi rutininizi iyileştirebilirsiniz.

Antioksidan veya C Vitamini

C vitamini en güçlü antioksidanlardan biridir ve doğru kullanılması koşuluyla inanılmaz sonuçlara yol açabilir.

C vitamininin bir antioksidan olmasının yanı sıra bir dizi faydası vardır. Cildimize yapısını veren kollajen sentezi için önemli bir anti-enflamatuardır.

C vitamini çok güçlü olabilir ve bazı daha güçlü formüller hassas cildin alevlenmesine neden olabilir. Tüm cilt bakımlarında olduğu gibi, tahriş olursa, kullanmayı bırakmalısınız.

Retinol

Retinol (A vitamini), düzensiz cilt tonunu, büyük gözenekleri, pürüzlü dokuyu, kırışıklıkları ve donukluğu ve tıkanmış gözenekleri gidermekte mükemmeldir.

Cilt bakımında en etkili ve bilimsel olarak desteklenmiş bileşenlerden biri olarak tanınan retinol, inanılmaz bir yenileme gücüne sahiptir.

Genellikle cildinizin tolerans seviyelerini artırmanız önerilir. Akşamları haftada bir kez retinol kullanarak başlayın ve birkaç hafta sonra bunu haftada ikiye artırın.

SPF

Size her gün SPF kullanmanın zorunlu olduğunu söylememize gerek yok, ama yine de yapacağız.

En büyük erken cilt agterlerinden biri olarak hareket eden güneş hasarı, cildinizin genel görünümüne ve sağlığına zarar verebilir.

Pigmentasyon, ince çizgiler, kuruluk ve diğer birçok ciddi cilt sorununu önlemeye yardımcı olmak için günlük SPF uygulaması şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir