Küçükyalı Nikah ve Kültür Salonu

E-POSTA nikah@maltepe.bel.tr
ADRES: Merkez mah. Cumhuriyet Cd. No:18 Küçükyalı / Maltepe
TELEFON: 0(216) 519 89 15-16-17-18
FAX: 0(216) 489 56 43
8 Bin m² kullanım alanlı tesiste 2 adet Nikah Salonu, 500 kişilik .ok amaçlı salon, Sergi salonu, İnternet bağlantılı Kütüphane, Kafeterya, Teras, Restaurant, Ses ve Işık düzeni, Takı salonu, Fotoğraf hizmeti, Hediyelik eşya satışı, Davetiye, Şekerci, Kuyumcu”, Çiçek satış birimleri, 300 araçlık Otopark ve İdari Ofisler bulunuyor.

Kubbe altı Nikah salonunda Kokteylli Nikahlar kıyılabilecek, Manolya salon ise 500 kişi kapasiteli dizayn edildi. Serince salon çok çeşitli kültürel aktiviteliere ev sahipliği yapacak. Sergi salonunda da önemli sanatçıların eserleri sergilenecek. Söz konusu kompleksin hizmete girmesi ile birlikte sadece Maltepe’nin değil Anadolu yakasının önemli bir eksikliği giderilmiş olacak.

Manolya çiçeği şeklinde tasarlanan Nikah Salonları ve Kültür Merkezi projesi hazırlanırken, sahil şeridinin siluetine ve arsanın doğal dokusuna uyumlu olmasına özen gösterildi. Tesis, gerek ulaşım kolaylığı ve otopark imkanı gerekse hizmet açısından sadece Maltepe’nin değil Anadolu yakasının önemli bir yükünü hafifletecek.


NİKAH AKDİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

» Yerleşim Yeri Belgesi nufüs müdürlüğünden veya muhtarlıktan alınacaktır.
» Çiftlerin 5 adet vesikalık fotoğrafı (Son altı ay içerisinde çekilmiş ve fotokopi ile çoğaltılmamış)
» Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş resimli nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri ile getirmeleri gereklidir. Resimli nüfus cüzdanları asıl ve fotokopileri son 10 yılı aşan ve çok yıpranmış olan nüfus cüzdanları başvuruda kabul edilmeyecektir.
» Sağlık raporlarınızı aile hekiminizden alabilirsiniz.
» Evlenecek çiftlerin birlikte müracaatı zorunludur.
» Müracaatlar hafta içi 09:00 – 12:00 / 13:00-16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

REŞİT OLMAYANLAR

» 18 Yaşını doldurmamış olan çiftler anne baba muvafakat name ile evlenebilirler. (ay ve gün hesabı ile) Anne ve Babadan biri ölmüş ise ölümü Nüfus Kağıt Örneği ile belgelenecektir.
» Muvafakat name alamayan kişiler anne ve babalarıyla birlikte kimlik fotokopileri ve 1 adet resim getirmeleri gerekmektedir.
» 17 Yaşını doldurmamış olanlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.

BOŞANMIŞ ve DUL OLANLAR

» Boşanmış veya dul olan bayanlar boşanma ve ölüm tarihinin nüfusa tescilinden itibaren 10 ay (300 gün) geçmeden evlenemezler.
» Sürenin dolmasını beklemek istemeyenler, aile mahkemesinden iddet müddetini kaldırması kararı getireceklerdir.
» İlgililerin nüfus cüzdanlarında son medeni halinin işlenmiş olması zorunludur.

65 YAŞ ÜSTTÜ

» 65 yaş üsttü vatandaşlardan aklı dengesi yerindedir raporu istenilmektedir.

YABANCI EVLİLİK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

» Yabancı uyruklu olanlar çok dilli doğum belgesi ve bekarlık belgesi ile müracaat ederler (Almanya, Avusturya, Hollanda vs.)
» Diğer ülkeler İstanbul da bulunan konsolosluklarından alacakları evlenme belgelerini İstanbul Valiliğine tasdik ettireceklerdir.
» İstanbul da konsolosluğu bulunmayan ülke vatandaşları Ankara da bulunan Büyükelçiliklerinden alacakları, evlenme ehliyet belgelerini T.C. Dışişleri bakanlığına tasdik ettirmek zorundadırlar.
» Yabancı uyruklu Bay ve Bayanların pasaportlarını Yeminli Tercüman Büroları’ndan tercüme yaptırıp Noter’den onaylatmaları gereklidir.

MALTEPE’DE İKAMET ETMEYENLER

» Maltepe de ikamet etmeyip Maltepe Belediyesi evlendirme dairesinde nikah yaptıracaklar, İkamet ettikleri yerde bulunan evlendirme dairesine müracaat ederek izin belgesi alacaklardır.
» Maltepe de ikamet edip, başka yerde nikah kıydıracak kişiler gerekli evrakları hazırlayarak Maltepe nikah dairesinden izin belgesi alarak istedikleri yerde nikah kıydırabilirler.
» Kızlık soyadını kullanmak isteyen bayanlar gerekli matbu evrakı doldurarak Evlendirme memuru önünde imzalayacaklardır.
» Mal rejimi talebi olan çiftler müracaat sırasında noterden yaptıracakları mal rejimi talep belgesini vermek zorundadırlar .

MÜRACAAT EVRAKLARI

» Müracaat evrakları alındığı tarihten itibaren 6 ay (180 gün) için geçerli olduğundan istenilen nikah günü bu tarih aralığını geçmeyecektir.
» Evlenme başvurusunda bulunacak çiftlerin birlikte gelmeleri zorunludur.
» Başvuruya gelemeyen adayın evlenme başvurusu için Noterden Vekalet vermesi gereklidir.
» Eksik evrak ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmez.

Adres:
Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi ve Evlendirme Memurluğu
Merkez mah. Cumhuriyet cad. no:18 Küçükyalı / Maltepe
Tel: 0216 519 89 89 / Fax: 0216 489 56 43
e-posta : nikah@maltepe.bel.tr
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir