Tüm uyarılara rağmen… Fotoğraflar bugün çekildi! İstanbul’un en işlek meydanı

ABONE OL

Koronavirüsle mücadele çalışmalarının sonuç vermesi sonrası 1 Haziran tarihinden itibaren hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sonlandırılırken normalleşme süreci başlatıldı.

Yeni normalleşme sürecinin ilan edilmesinin ardından özellikle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi eski yoğun günlerine dönmeye başladı.

Beyoğlu Kaymakamlığı’nca geçtiğimiz ay alınan karar doğrultusunda, meydan ve caddede sosyal mesafe kuralına uyulması ve maske takılması zorunlu hale geldi.

Bu kararla birlikte Beyoğlu Belediye Başkanlığı, İstiklal Caddesi’nde çeşitli yerlere stantlar kurarak maskesi olmayanlara maske dağıtmaya başladı.

Kaymakamlığın aldığı karar ve belediyenin ücretsiz maske dağıtımı yapmasına rağmen, İstiklal Caddesi’ne gelenler sosyal mesafe kuralına uymamaya ve maske takmamaya devam ediyor.

Uzmanlarca da yapılan tüm uyarılara rağmen İstiklal Caddesi’nde dolaşan bazı vatandaşların maske takmadığı görülürken, bazılarının da yanlarında bulundurdukları maskeyi uygun şekilde kullanmaması dikkat çekiyor.

Maskeyi amacına uygun kullanmayanların birçoğunun çene altına indirdiği gözlenirken, bazılarının da dirseğine ya da bileğine bağlaması gözlerden kaçmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir