Son dakika… İstanbul’da büyük rüşvet operasyonu! Polis nereye elini atsa para çıktı

ABONE OL

İstanbul’da son yılların en büyük, kaçakçılık ve rüşvet operasyonu düzenlendi. Gözaltına alınan 4 gümrük muayene memurunun ev ve otomobilinden 600 bin lira rüşvet parası ele geçirildi. Rüşvet operasyonuna ait özel görüntülere ise CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday ulaştı.

Kıyafetlerin arasından hatta otomobillerin torpido gözlerinden balya balya rüşvet paraları çıktı. Bu görüntüler son yılların en büyük rüşvet ve kaçakçılık operasyonundan.

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Çin’de üretilen marka ürünleri yurda kaçak yollardan sokan bir çeteyi takibe aldı.

Aylarca izlenen çete üyelerinin arasında gümrük müşavirlik çalışanları ile gümrük muayene memurlarının da olduğu tespit edildi.

Yanlarına kamu görevlilerini de alan çetenin böylece milyonlarca liralık bir kaçakçılık çarkını kolayca işlettikleri tespit edildi.

Düzenlenen operasyonda, 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak marka tekstil ürünleri ile yaklaşık 2 kilo ağırlığında değerli taş ele geçirildi, çete üyesi 14 kişi de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan 4 gümrük muayene memurunun ev ve otomobillerinde titiz bir arama yapıldı.

Zanlıların evlerinde bulunan, gardroplarda, kıyafetlerinin arasında ve zanlılara ait otomobillerin torpido gözlerinde balya balya rüşvet paralarını ele geçirdi…

Operasyon sonrasında, 4 gümrük muayene memurunun evinde ele geçirilen rüşvet parası 600 bin liraya ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir