Sivilcelere kalıcı çözüm: Salisilik Asit

ABONE OL

Salisilik asit bileşeninin cilt bakımı üzerinde faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Salisilik asit nedir?

Salisilik asidin cilt bakım yararlarına girmeden önce, salisilik asidin ne olduğunu açıklamamız gerekir. Salisilik asit bir tür beta hidroksi asittir (BHA). Bir tazeleyiciye ihtiyacınız varsa, BHA’lar eksfoliant görevi görür, yani cildinizi ölü cilt hücrelerinden arındırır.

Uzmanlara göre, salisilik asit cilt bakım ürünlerinde en popüler olarak kullanılan BHA’dır.

Artık salisilik asidin ne olduğunu bildiğinize göre, gerçekten ilgilendiğiniz konuya değinmenin zamanı geldi: Salisilik asit ne işe yarar ve cildinize nasıl fayda sağlayabilir?

Uzmanlara göre, akne için salisilik asit yaygın bir tedavidir. Cildin yüzeyinde ölü deri hücrelerin birikmesini ve gözeneklerin tıkanmasını engeller.

Uzmanlar, salisilik asit gibi BHA’ların zaman içinde sürekli kullanımla cildin genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabileceğini belirtmektedir.

Bahsettiğimiz bu faydaları elde etmek için arayabileceğiniz bir dizi salisilik asit ürünü var. Bu bileşeni yüz temizleyicileri, nemlendiriciler, yüz fırçaları, temizlik bezleri ve temizlik pedlerinde bulabilirsiniz.

Salisilik asit ile formüle edilmiş cilt bakım ürünlerini kullandıkça cildinizin nasıl tepki verdiğini görmek için önce herhangi bir cilt bakım ürününü küçük bir alanda test edin.

Akne problemi için cilt bakım rutininize salisilik asit ekledikten sonra aknelerin temizlemeye başlamasının zaman alabileceğini (dört ila sekiz hafta arasında) unutmayın. Sabır anahtardır!

Salisilik asit gibi BHA’larla formüle edilmiş cilt bakım ürünlerini kullandığınızda, cildinizi güneşe daha duyarlı hale getirebildikleri için uygun güneş koruma önlemleri almanın önemli olduğunu unutmayın.

Günlük olarak 30 veya daha yüksek bir SPF’ye sahip geniş spektrumlu bir güneş kremi uygulayın, güneşte geçirdiğiniz süreyi sınırlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir