İtalyan basını Eljif Elmas’a topa tuttu!

ABONE OL

Napoli Teknik Direktörü Gennaro Ivan Gattuso, Inter ile oynadıkları ve 1-1’le eledikleri İtalya Kupası yarı final rövanş maçında Fabian Ruiz ile Allan’ı keserek oynattığı Eljif Elmas’ı 65. dakikada kenara aldı. İtalyan gazeteleri, Eljif Elmas’ı sahanın en kötüsü olarak gösterdi. İşte gazetelerde Eljif Elmas yorumu…

“Mücadeleci ruhu sahadaydı. Sürekli istekliydi ve savunmada pas arası yaparak toplar kazandı. Orta sahada egosuz bir futbol oynadı ancak sahada pek görünmedi. Top ayağına geldiğinde olumlu paslar atamadı. Bir orta saha oyuncusu için iyiye işaret değil…”

“Gattuso’nun ilk 11’de oynatması sürprizdi. Fabian Ruiz’in yokluğunda genç Makedon, Allan’a göre tecrübesiz olduğunu gizleyemedi. Brozovic’in kontrol ettiği orta sahada etkisiz oldu. İlk yarının en çok hayal kırıklığı yaratan ismiydi. Inter orta sahasına rakip olamadı. Kontrol etmesi gereken Candreva’yı sık sık kaçırdı. Oyundan alınan ilk isim olması sürpriz değildi.”

Tuttosport: “Inter’in dinamik orta sahasına karşı kayboldu.”

Il Mattino: “Inter’in sıkı orta sahasına karşı koymak için sahadaydı. Potansiyel boşluklara girmesi gerekiyordu. İki açıdan çok kötüydü. İlki, çok top kaybetti. İkincisi, Barella ve Brozovic’e karşı koyamadı ve asla rahatsız edemedi. Ona gösterilen güvenin karşılığını veremedi ve oyundan alındı.”

65. dakika sahada kalan Eljif Elmas, 23 kez topla buluştu ve 15 pas verdi. Maçı şut atmadan tamamlayan genç oyuncu, 7 ikili mücadelenin 4’ünü kazandı. 3 kez top kaybeden Eljif, 2 kez faul yaptı ve 1 kez top çaldı.

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir