Türkan Saylan Kültür Merkezi

WWW http://www.tskm.org.tr/
E-POSTA info@tskm.org.tr
ADRES: Gülsuyu köprüsü üstü Maltepe-İstanbul
TELEFON: 0(216) 589 36 00
FAX: 0(216) 589 36 08
Maltepe Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi

Yıkılmış bir hanedanlıktan çağdaş ve onurlu bir cumhuriyet yaratma hayallerinin gerçek olduğu günün 86. yılında Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni hizmete açtık.

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığı altında, sosyal belediyeciliğin kurallarını uygulayarak, Maltepe’ye ve İstanbul’a layık olan daha çağdaş bir yaşamın üretilerek paylaşıldığı bir merkez daha yaratmak için durmaksızın çalışmaktayız.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde, İstanbul’un ve Maltepe’nin yeni sanatçı kardelenlerinin doğması için çaba gösteriyoruz. Bu çabamızla beraber, öğretmenleri Prof. Dr. Türkan Saylan gibi, gerçek bir yurtsever olmak için gerekli olan çağdaş bilim ve sanata kapıları sonuna kadar açarak kültür, sanat etkinliklerini en geniş halk kesimleriyle buluşturmaya çalışmaktayız.

Yurtseverlik ve çağdaşlığın ölçüsü; kentte yaşayan bireyin örgütlü ve bilinçli yurttaş olarak kentlilik bilincine sahip olmasıdır. Bu bilinci geliştirmek ve çocuklarımıza taşımak da ancak sanatla mümkündür. Türk ve dünya sanatını, ulusal ve uluslararası sanatçıların en iyi ürünlerini Maltepelilerle ve Anadolu Yakası’ndaki sanatseverlerle buluşturmak en büyük hedefimiz olacaktır.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi; bilimsel ve güncel toplantılarla, konserler ve tiyatro oyunları ile fuaye ve sergi salonlarında gerçekleştirilen sergilerle, modern mekanlarda yapılan kurs ve atölye çalışmaları ve H.Senih Tongsir Kütüphanesi ile “sanatı ve sanatçıyı yüceltmek” için siz sanatseverleri bekliyor.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne ve diğer kültür merkezlerimize gösterdiğiniz ilgiye ve desteğe teşekkür eder, her zaman yanımızda olmanızı dileriz.


Tiyatro Sahnesi, Sergi Salonu, Balo Salonu, Tiyatro Locası, Cafeterya, Mola Cafe, Bekleme Salonu, Danışma, Sivil Toplum Kuruluşları, Bahçe Teras, Konukevi, Saantçı Kulusleri, Halk Dansları Eğitim Salonu, Sinema Salonu, Spor Salonu, Çocuk Dünyası.

HATIRLATMALAR

ETKİNLİKLERİ DEĞİŞİKLİKLERİ GÜNCELLEMELERİ WEB SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
TİYATROLARDA ÇOCUKLAR İÇİN YAŞ SINIRLAMASI VARDIR.
ÇOCUK OYUNLARINDA, 1 EBEVEYNİN ÇOCUKLARA EŞLİK ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
KÜLTÜR MERKEZİ’NDE PAZARTESİ GÜNLERİ ETKİNLİK YAPILMAMAKTADIR.
ETKİNLİKLER SIRASINDA FOTOĞRAF MAKİNESİ, KAMERA VB. ÇEKİMLERİN YAPILMASI YASAKTIR.
ETKİNLİKLERE YİYECEK VE SU HARİCİNDEKİ İÇECEKLE GELMEK YASAKTIR.
ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER İÇİN REZERVASYON YAPTIRINIZ.
TÜM ETKİNLİKLERDE, UYGUN ÇOCUK OYUNLARI HARİÇ 7 YAŞ SINIRLAMASI VARDIR.