Son dakika… İstanbul’da corona ihbarı yağdı! Başladı…

ABONE OL

Son dakika haberine göre, İstanbul’da ‘Yeni Normal’e uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi gereken işletmelerin bazılarında, kapanış saatine ve sosyal mesafe kurallarına uymadığı yönündeki ihbarlar üzerine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, il genelinde ‘Yeni normal denetimi” talimatı verdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatları kapsamında İstanbul’da 39 ilçede eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirildi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği’ne bağlı ekipler, ‘Yeni normal denetimi’ kapsamında ilçede bulunan kafe, restoran, kıraathane ve benzeri işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde işletmelerde İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Ekipler, işletmelerde sosyal mesafe, hijyen şartları, maske takılması, masa ve sandalye düzeni başta olmak üzere alınması gereken bütün tedbirleri yerinde inceledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte gece de eş zamanlı olarak denetimlerin yapılacağını duyurmuştu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımla bu gece de eş zamanlı olarak polis ve jandarma ekiplerinin denetimlerde bulunacağını açıkladı.

Vali Yerlikaya paylaşımında, “İstanbul’da #YeniNormal kapsamında bu gece de eş zamanlı denetimler gerçekleştirilecek.

Polis bölgemizde 3150 görevli 550 devriye, jandarma bölgemizde ise 984 görevli 368 devriye halinde denetim yapacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir