Son dakika Galatasaray haberleri | Tugay Kerimoğlu’ndan Muslera yorumu…

ABONE OL

“MUSLERA’DAN YOKSUNSUNUZ ARTIK”

Muslera takımın yüzde 50-60’ıdır. Liderdir. Kurtardığı maçlar var, getirdiği şampiyonluklar var. Böyle bir karakterden yoksunsunuz artık. Bu tarz karakterleri çok çabuk sahiplenir ve yarı yolda bırakmaz Galatasaray.

“MUSLERA ÇOK BEYEFENDİ BİR İNSAN”

Bu zaman kadar her türlü fedakarlığı yapan bir oyuncu Muslera. Hayatımda gördüğüm, görebileceğim çok düzgün karakterlerden, onunla çalıştım. O kadar kibar, düzgün, beyefendi bir insan ki… Galatasaray sözleşmesi bitince de uzatır ve devam eder.

“HİÇBİR ZAMAN GİTMEK İSTEMEDİ”

Gelen teklifler oldu, Muslera hiçbir zaman gitmeyi düşünen bir anlayışta olmadı. Bizden biri gibi yaşadı, tüm kulüplerde ona karşı bir sevgi var.

“DONK İLE MARCAO OLSA…”

Beraber oynamanın verdiği alışkanlık o kadar önemli ki… Marcao olsa, Saracchi’nin kademesinde olurdu hemen. Donk, sonradan müdahil olmaya çalışıyor. Donk ile Marcao olunca ikisi de pozisyon almayı biliyordu.

“AHMET ÇALIK ÇOK ÖNEMLİ AMA…”

Ahmet Çalık, bu ülkenin yetiştirmiş olduğu önemli oyunculardan ama uzun süre oynamayınca duracağın yer bile değişir orada. 20 maç oynatmayalım, 20 maç sonra bir maçta oyuna koyalım, şaşırmaya başlarsın. Uzaklaşıyorsun, yakalama şansın azalıyor.

“HER FUTBOLCUDA RİSK VARDIR”

Her futbolcuda risk almama vardır ama bu uzun süre oynamamanın verdiği bir problemle artar. Hata yapmayayım, doğrusunu oynayayım diye düşünürler. Bunu oynayarak atar oyuncu.

“G.SARAY’I DOĞRU ÇALIŞMIŞLAR”

Galatasaray’ın geriden oyun kurmasına izin vermemesi, orta alanda oynanan her topta baskıyı fazlasıyla göstermesi, bire bir mücadelelerdeki o hırs, o azim… Demek ki Galatasaray’ı doğru çalışmışlar. Ç. Rizespor’un hak ettiği bir galibiyetten bahsediyoruz.

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir