Rıdvan Dilmen’den Emre Belözoğlu iddiası…

ABONE OL

3 aylık aranın ardından başlayan Süper Lig’de Fenerbahçe-Kayserispor maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen Emre Belözoğlu’na yönelik açıklamalar yaptı.

‘Çok düzgün adamdır’

“Fenerbahçe son 8 haftadaki maçlarının 7’sini İstanbul’da oynayacak. İlk 4’e kendisini atma şansı var Fenerbahçe’nin. Bir süredir başka arkadaşlar konuşulurken Tahir Hoca geldi. Ben Altay’dayken benim oyuncumdu Tahir. Bir kere çok düzgün bir adamdır. Futbolcuyken de büyük takım topçusuydu.

‘Emre kendisini de kendisi sokmuştur’

Bu takımı Emre Belözoğlu çıkarmıştır. Tahir’e de saygısızlık olduğu için değil. İlk 11’i Tahir hoca çıkardı desek doğru olmaz. Emre kendisini de kendisi sokmuştur. Fenerbahçe Emre ve Altay farkıyla Kayserispor’u yendi. Gustavo etkisi de vardı tabii. Bütün takımlar şu anda kapalı kutu. Nasıl hazırlandı takımlar kimse bilmiyor. Fenerbahçe’nin maçın sonuna kadar direnmesi önemliydi. 4 oyuncu değişikliği hakkını kullandı, bunun da katkısı oldu.

‘Tahir kardeşimiz yanlış anlamasın’

“Emre Belözoğlu’nun böylesine büyük bir camiada karar vermesi lazım. Tahir kardeşimiz de yanlış anlamasın. O da seneye önemli katkılar verecektir. Teknik direktör olarak Emre’nin devam etmesi doğru olmaz. Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde teknik direktör – futbolcu aynı anda olması biraz zor.

‘Emre takımın patronu…’

Oyuncu grubu Emre Belözoğlu’nun futbol takımı patronu olduğunu biliyor. Tahir hocanın lisans problemi olmaması da avantaj. Futbolcular seneye de Emre’nin olacağını biliyor. Bu Tahir hocanın bir eksikliği değil. Elimden gelse ben de 58 yaşındayım, oynardım. Şurada topu koysan önüne atlarım. Kariyeri çok önemli bir futbolcu Emre. Futbolculuk Allah’ın futbolculara verdiği lütuftur.

‘Vedat ve Gustavo ekstra iyi transferlerdir’

Ben futbolu bıraktım, Ali başkan bizimle çalışmayı düşünmüyordu o zaman. 32 yaşında bırakma kararı aldım. 1 yıl sonra bir kış günü 2 kere ertelendi kardan, 3. de oynandı. Jübilemde kafa golü attım, olmayacak şeyler oldu. Jübile maçım bitti eve döndüm, çocukken oynadığım futbol bitti dedim kendime. Şimdi Emre’de bırakınca attan düşmüş gibi olacak. Fenerbahçe’nin son dönemdeki başarısız transferleri arasında Vedat ve Gustavo ekstra iyi transferlerdir. Bunu gösterdikleri performansla gösteriyorlar. Kötü transferleri söylerken iyileri de söyleyelim.

‘Ozan Tufan’ın pozisyonuna kırmızı kart vermem’

Ozan’ın pozisyonunda ben kırmızı kart falan vermem. Hakemin gördüğü doğruydu. Fakat gidip fotoğraftan baktığınız zaman Ozan orada ayağını atıyor. Orda diyelim ki ayağına basmadı çelme oldu. Ne verecekti? Sarı kart. Fotoğraftan niyete bakarsanız maçlar 6’şar kişiyle bile bitmez. Oyuncu kalmaz sahada.”

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir