Özel Maltepe Bölge Hastanesi

ADRES: Bağdat Cad. No:475 Maltepe / İstanbul
TELEFON: 0 216 441 20 20 Pbx ( Randevu Alınız )
FAX: 0 216 352 02 20
Merhaba,

“Sağlıklı birey, sağlıklı toplum” sloganı ile yola çıkıp, sekiz doktor tarafından kurulan BÖLGE SAĞLIK GRUBU, bünyesindeki iki hastane ve bir poliklinik ile hizmet vermektedir.

Teknolojik olarak kendisini yenilemiş, insani değerlere büyük önem veren, etik değerlere bağlı, koruyucu sağlık hizmetlerini öncelikli gören, hastalıkların erken teşhis ve tedavisi konularına büyük özen gösteren sağlık kuruluşlarımız, fiyat politikası olarak da tüm yurttaşlarımızın yararlanabileceği fiyatları benimsemiştir.

2003 yılında Sarıgazi de kurulan İstanbul Bölge Hastanesi; 30 yatak, 3 ameliyathane, 2 doğumhane, yoğun bakım ünitesi ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile butik bir hastanedir.

Hastane binası olarak yapıldığı için de çok işlevsel bir yapıya sahiptir. Ayrıca Sile yolunda Çekmeköy beldesinden hemen sonra Taşdelen, Alemdağ, Yenidoğan, Şamandıra, Dudullu ve Ömerli beldelerinin kesişme noktası olan Sa-rıgazi’de 4.000 m2 kapalı alana sahip bölgenin tek özel hastanesidir. İMES sanayi sitesine 3 km. mesafede olan hastanemiz, kaliteden ödün vermeden 30 civarında uzman hekim ile 24 saat hizmet vermektedir.

Vizyonumuz; sağlıklı bir toplum oluşturmak ve bu hedefe ulaşmak için de tüm gücümüzle çalışmak. Sağlığı kaybettikten sonra tekrar kazanmak zordur. Sağlığı korumanın bir maliyeti yoktur, oysa kaybedilen sağlığın tekrar kazanılması çok maliyetlidir. Sarıgazi Bölge Hastanesinde bu kültürü oluşturduk. O bölgede oturan yaklaşık 300 000 kişiye koruyucu hekimlik ve tedavi edici hekimlik hizmetlerini çok uygun koşullarda veriyoruz.

Maltepe Bölge Hastanesi, 50 yataklı, 3 ameliyathane, 2 doğumhane, 10 yataklı yoğun bakım ünitesi, tomografi, renkli doppler, gelişmiş bir laboratuvarı olmak üzere günümüzün teknolojisini takip eden ve bundan sonra da ciddi yatırımlar yapacak olan bir hastanedir.

Hastanemizin Maltepe’nin merkezinde olması önemli bir avantajdır. Ayrıca sosyal güvenlik kurumu (SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur) devlet memurları, tüm özel sigortalar ve bankalar, TBMM, İTO gibi sivil toplum kuruluşları ile anlaşmaları olduğundan; sosyal güvenlik kurumlarından emekli olan veya halen çalışanlar sevk almadan bölge hastanelerimize doğrudan başvurabilirler.

Bölge Hastanesi prostat hastalıkları tedavisinde kullanılan green light, böbrek taşları tedavisinde kullanılan ston light, horlama ameliyatlarında kullanılan radyofrekans aleti, göz ameliyatlarında kullanılan fako cihazı, beyin, göz, kulak, ortopedi, ameliyatlarda kullanılan mikroskop, monografi cihazı, anestezi cihazları, yoğun bakım cihazları, EEG, EMG cihazı, ameliyat lambaları, bebek küvezleri, laparoskopik ameliyatların yapılması için laparoskopi cihazı, otomatik kan sayım ve hormon cihazları gibi teknolojinin tüm imkanlarını Maltepe’lilerin hizmetine sunmaktadır.

24 saat süre ile kadın doğum uzmanı, çocuk hastalıkları uzmanı, genel cerrah uzmanı, dahiliye uzmanı, diş hastalıkları ve yoğun bakım uzmanlarının çalıştığı hastanemizde; gündüzleri ise kardiyoloji uzmanı, 4 kadın doğum uzmanı, 3 çocuk sağlığı, 2 üroloji uzmanı, 3 dahiliye uzmanı, 3 diş hekimi, cildiye uzmanı, KBB uzmanı, 2 göz uzmanı, 2 ortopedi uzmanı, 2 genel cerrahi, nöroloji uzmanı, 2 anestezi ve yoğun bakım uzmanı, fizik tedavi uzmanı çalışmaktadır.

İnsan sağlığını ön planda tutan doktor yöneticiler olarak; her zaman sizi anlayan, en doğru ve en kaliteli hizmeti vermeyi amaç edinen güçlü bir ekip olarak, 24 saat sizinle birlikteyiz.

Saygılarımla, Dr. Abidin Özçelik
Genel Koordinatör Sağ. Hiz. Yön. Bil. Uz.


ACİL SERVİS VE AMBULANS HİZMETLERİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
GÖZ
CHECK-UP MERKEZİ
ÇOCUK CERRAHİSİ
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR

– Dermatokozmetoloji
– Dermatoallerji
– Saç ekim merkezi
EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİ ENDOSKOPİ
– Bronkoskopi
– Gastroskopi
– Rektoskopi
– Kolonoskopi
– Sistoskopi
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON GENEL CERRAHİ
– Laparoskopik cerrahi GÖĞÜSHASTALIKLARI GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ
– Röntgen
– Doppler USG
– Bilgisayarlı tomografi
– Ultrasonografi
– Mammografi
GÖĞÜS SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
İÇ HASTALIKLARI
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
KARDİYOLOJİ

-EKG
– Eforlu Ekg
– Ekokardiyografi
– Holter moniterizasyon
KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI LABORATUVAR
– Mikrobiyoloji
– Biyokimya
– Hormon
– Patoloji ve sitoloji
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ PSİKİYATRİ
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
NÖROPSİKİYATRİ
NÖROLOJİ
PLASTİK VE REKONSTÜRİKTİF CERRAHİ
ÜROLOJİ
YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

– Cerrahi yoğun bakım ünitesi
– Dahili yoğun bakım ünitesi
– Koroner yoğun bakım ünitesi
– Yenidoğan yoğun bakım ünitesi AİLE HEKİMİ


ÖZEL SİGORTA ŞİRKETLERİ
Aksigorta A.Ş.
American Life Sigorta A.Ş.
Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
Axa Oyak Sigorta A.Ş.
Demir Hayat Sigorta A.Ş.
Genel Yaşam Sigorta A.Ş.
Güven Sigorta A.Ş.
Işık Sigorta A.Ş.
ERGO İsviçre Hayat Sigorta A.Ş.
Koç Allianz Sigorta A.Ş.
Yapı Kredi Sigorta A.Ş.
Başak Groupama Sigorta A.Ş
Acıbadem Sigorta A.Ş.
MED-NET Sigorta A.Ş.

KAMU KURULUŞLARI
SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)
BAĞ-KUR
Emekli Sandığı (Emekli ve Çalışanlar)
SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu)
TBMM
Türk Hava Yolları
Tüm Memurlar

BANKALAR
Akbank Mensupları Tekaüt Sandığı
Bank Asya
Fortis Bank
Türkiye İş Bankası
T.C. Ziraat Bankası
Yapı Kredi Bankası
Sekerbank
Yazar: maltepe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir