Galatasaray fizik sınavını geçemedi! İşte perde arkası…

ABONE OL

Onur Dinçer – Skorer

Pandemi nedeniyle lige verilen aranın ardından ilk maçına Çaykur Rizespor karşısında çıkan Galatasaray, kötü bir performans sergilediği maçın sonunda rakibine yenilmekten kurtulamadı.

Sarı-kırmızılı takım sahada tam organize olamazken, fizik-kondisyon açısından salgın öncesi dönemin gerisinde kalması da dikkat çekti.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, fizik açıdan kötü bir durumda olduklarını itiraf etti.

Deneyimli çalıştırıcı maçın sonrasında verdiği mülakatta “Pandemi döneminin zihni, bittikten sonraki beden kısmına da… Zihnen de, bedenen de biraz kötüye gitmişiz ” diyerek durumdan yakındı.

Bartali faktörü dikkat çekiyor

Galatasaray, lige verilen arada gerçekleştirdiği antrenmanları, takımın kondisyoneri Alberto Bartali’den yoksun gerçekleştirdi.

Ülkesinde bulunan ve pandemi nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen İtalyan çalıştırıcının takımın yanında olamaması, Cim-Bom’un fizik açıdan ne derece hazır olacağı konusunda soru işaretleri yaratmıştı.

Futbolcuların fizik-kondisyonlarındaki artışa sağladığı katkıyla geçtiğimiz sezonki şampiyonlukta pay sahibi olan Bartali’den mahrum olunan bir dönemin ardından çıkılan ilk maçta bu açıdan gerileme yaşanması dikkatleri çekti.

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir