Prof. Dr. Mustafa Zengin

PROF. DR. MUSTAFA ZENGİN

Prof. Dr. Mustafa Zengin 1954 Trabzon doğumlu. Evli ve iki yetişkin çocuk babası…

1978 yılında Hacettepe Üniversitesinde başarılı bir tıp eğitimi sonunda tıp doktoru unvanı aldı.

Kırıkkale Hükümet tabipliği, Sungurlu Sağlık Ocağı tabipliği görevlerinde bulundu.

1984–1989 yılları arasında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görev yaptığı sırada Kalp ve Damar Cerrahı unvanı aldı.

1989 yılında SSK Ankara Eğitim Hastanesi’ne atanır. Aynı hastanede, 1991 yılında Kalp ve Damar cerrahisi servisinde açık kalp ameliyatlarını başlattı.

1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde akademisyen kariyerini Doçent unvanıyla yükseltti. Aynı üniversitenin Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 1993–1995 yılları arasındaki zorlu uğraşların ardından 28 Haziran 1995 tarihinde o yörede o zamana dek yapılamayan açık kalp ameliyatlarını başlattı.

Mustafa Zengin, 1999 yılında Maltepe Süreyyapaşa Hastanesine Başhekim olarak atandı. Yine aynı hastanede 1999 yılında Koroner Angio Bölümünü kurdu ve 2000 senesinde İstanbul’da SSK hastaneleri içerisinde yapılamayan açık kalp ameliyatlarını yapan kalp cerrahisi merkezini kurdu.

Süreyyapaşa Hastanesine atandığı tarihten itibaren, 2002 yılında tıp alanındaki başarıları ve hizmetlerinden dolayı Sağlık Başarı Dalında Yılın Altın Adamı unvanı ile ödüllendirilir. 2003 yılına kadar hastanenin yönetimi ve fiziki yapısı ile ilgili olarak yaptığı çalışmalar, yönetici ve doktor olarak gururla hatırladığı anıları içinde yerini aldı…

2004–2005 yılları arasında T.C. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Başhekimlik görevini yürüterek Profesörlük unvanı aldı. 2006 yılında aynı Üniversitenin Dekanlık görevine atandı.

Mustafa Zengin, 10 yıllık hizmet süresi içerisinde Maltepe halkının ve hastaların sevdiği ve güvendiği bir yönetici ve doktor olur.

Yıl 2009 ve gün bugün… Mustafa Zengin, şimdi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı olarak Maltepelilere hizmet için karşınızda.

29 Mart 2009 Maltepeliler için karar günü.

Altın Adam Mustafa Zengin Maltepe’yi İstanbul’un altın kenti yapmak için gün sayıyor……


 mustafa zengin vikipediprof dr mustafa zengin

Sevebilirsin...